2019-cu ildən axdarışda olan qatil ələ keçdi
2019-cu ildə Həsən bəy Zərdabi küçəsində şəhər sakini 35 yaşlı Fərid Məmmədovu qətlə yetirən Həbib Babaverdiyev hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən saxlanılıb.Onun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci maddəsi (adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb.
Ilkin məlumata görə, H. Babaverdiyev avtomobil ilə H.Zərdabi küçəsində hərəkətdə olarkən qarşısında gedən maşının sürücüsü F. Məmmədovdan ona yol verməsini istəyib. Bunun üstündə tərəflər arasında mübahisə düşüb və nəticədə H. Babaverdiyev Fərid Məmmədovu ürək nahiyəsindən bıçaqlayıb.
Bakıda 2019-cu ildə baş vermiş qətlin üstü açılıb. Belə ki, paytaxtın Yasamal rayonu, Həsən bəy Zərdabi küçəsində 35 yaşlı Fərid Məmmədzadənin qətlə yetirilməsi faktı ilə bağlı Bakı şəhər Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.
Polis və Prokurorluq əməkdaşlarının birgə həyata keçirdiyi əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Həbib Babaverdiyev saxlanılıb.
İlkin məlumata görə, H.Babaverdiyev avtomobil ilə H.Zərdabi küçəsində hərəkətdə olarkən qarşısında gedən maşının sürücüsü F.Məmmədovdan ona yol verməsini istəyib. Bunun üstündə tərəflər arasında mübahisə düşüb və nəticədə H.Babaverdiyev Fərid Məmmədzadəni ürək nahiyəsindən bıçaqlayıb.
Qətlə yetirilən şəxs Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin rəisi, polis general-mayoru Ramiz Zeynalovun qaynının oğlu olub. 2019-ci ildən davam edən istintaqın nəticələri məlum olub və təqsirləndirilən şəxslər barəsində hökm oxunub.
Məlumata görə, 2019-cu il dekabrın 31-də Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə cəzalarını ciddi rejimli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkməklə H.Babaverdiyev 19, digər 2 şəxs isə hər biri ayrılıqda 2 il olmaqla azadlıqdan məhrum edilib.