Neftçalanın gənc başçısı sakinlərlə yola getmir - Belə deyirlər...
Neftçalanın gənc başçısı sakinlərlə yola getmir - Belə deyirlər...Bir neçə gün əvvəl Neftçala rayonunda qəribə olay baş verib.
Sakinlərin foto.info.az-a verdiyi məlumata görə, rayonun yeni və gənc icra başçısı ilə sakinlərdən biri arasında mübahisə yarandığı deyilir.
Bildirilir ki, icra başçısı Mirhəsən Seyidov rayon mərkəzində gəzinti zamanı maska taxmayan yaşlı bir qadına yaxınlaşaraq niyə maska taxmadığını irad tutub. Yaşlı qadın isə evinin yanında olduğunu və bundan sonra nəzərə alacağını deyib.
Daha sonra yaşlı qadının fotogörüntülərini çəkən və çəkdirən icra başçısı Mirhəsən Seyidov maska taxmayan qadının şəkillərini sosial şəbəkədə paylaşıb. Müzakirələr başlayıb və... İcra başçısının bu hərəkəti qadının ailə üzvləri arasında ciddi narazılıqla qarşılanıb.
Bir neçə gün sonra "Neftçala" Market deyilən mağazada alış-veriş edən Mirhəsən Seyidova qadının oğlu yaxınlaşaraq anasının fotosunu paylaşdığı üçün ona iradını bildirib, bu halın doğru olmadığını deyib.
Marketdə icra başçısı, onun köməkçisi və narazı sakin arasında mübahisə yarandığı deyilir.
Hətta qeyd olunur ki, marketdən çıxan icra başçısının köməkçisi maşınını narazı sakinin üzərinə sürüb. Bu hal rayon sakinləri arasında yaxşı qarşılanmayıb və icra başçısına etirazlarını bildiriblər. Son nəticədə qadının fotosu sosial şəbəkədən silinib.
Bu arada rayon sakinlərinin verdiyi məlumata görə, Mirhəsən Seyidov "Neftçala" Marketdə alış veriş edən zaman marketin qapıları bağlanır, polis nəzarəti gücləndirilir. Bu zaman marketin qarşısında növbə yaranır.
Bizimxeber.az bildirir ki, hadisənin daha dəqiq təfərrüatları barədə ətraflı məlumat verməyə çalışacağıq.
Qarşı tərəflərin də mövqeyini işıqlandırmağa hazırıq.
Qeyd edək ki, rayona yeni təyin olunan gənc icra başçısına qarşı sakinlərin böyük ehtiram və diqqəti varkən belə halların baş verməsi heç də xoş hal deyil.