Gießendə avtomobil insanların üzərinə sürüldü – dörd nəfər yaralanıb
Almaniyanın Hessen əyalətinin Gießen şəhərinin mərkəzində bazar ertəsi günortadan sonra baş verən hadisə nəticəsində dörd nəfər xəsarət alıb. Polis məlumatına görə, saat təxminən 16:30-da 32 yaşlı sürücü avtomobillə qarşı zolağa çıxıb və avtobus dayanacağı yaxınlığında park edilmiş avtomobillə toqquşub.
Toqquşma zamanı park edilmiş avtomobilin arxasında dayanan bir qadın vurulub. O, ağır xəsarət alıb və daxili işlər nazirliyinin məlumatına görə, hazırda həyat üçün təhlükə altındadır. Daha üç nəfər, o cümlədən sürücünün özü isə yüngül xəsarətlər alıb. Avtomobil sonradan yan küçədə dayanıb. Sürücü polis tərəfindən müvəqqəti saxlanılıb.
Hadisənin qəza olub-olmadığı və ya qəsdin olub-olmadığı hazırda araşdırılır. İstintaqı Hessen Əyalət Kriminal Polisi (LKA) aparır. Gecə saatlarında da hadisə yerində sübutların toplanması davam edib. Polis əsasən avtomobilin hərəkət trayektoriyasını və sürətini araşdırır. Çərşənbə axşamı günorta rəsmi açıqlamanın verilməsi gözlənilir.
Polis ilkin məlumatda avtomobilin birbaşa avtobus dayanacağına girdiyini bildirsə də, sonradan hadisənin gedişi dəqiqləşdirilib. Adət üzrə, sürücünün alkoqol və ya narkotik maddələrin təsiri altında olub-olmadığı da yoxlanılır.
Hessenin daxili işlər naziri Roman Pozek (CDU) bildirib ki, hazırkı mərhələdə siyasi və ya terror motivi ehtimalı az görünür. Onun sözlərinə görə, xəsarətlər insanların üzərinə qəsdən sürülmə nəticəsində deyil, başqa avtomobillə toqquşma zamanı baş verib. Nazir sürücünün mümkün xəstəliyinin hadisəyə səbəb ola biləcəyini də istisna etməyib və əhali üçün təhlükə olmadığını vurğulayıb.
Hadisə yerinə yaxın olan Milad yarmarkası fəaliyyətini davam etdirib. Polis ərazini müvəqqəti olaraq hasarlayıb, bəzi vətəndaşlardan avtomobillərini səhərə qədər götürməmələri xahiş olunub. Səhər saatlarında bütün məhdudiyyətlər aradan qaldırılıb.
4-05-2024, 16:31
Almaniyanın Nettetal şəhərində gənclər və uşaqlar arasında Sudo üzrə NRW bölgəsinin 8-ci çempionatı azərbaycanlı idman ustası Rafiq Məmmədovun təşkilatçılığı ilə davam edir. CANLI