Binəqədi rayonunda 95 narkokuyer və 7 kiloqram narkotik vasitə saxlandı
Binəqədi rayonunda narkotiklərin satışını təşkil edən və silahlı şəxslərə qarşı əməliyyatlar keçirilib . Bu barədə Binıqıdi Rayon Polis İdarəsinin fevrlaın 1-də yaydığı məlumatda deyilir.
Əməliyatın gedişində saxlanılan Bahadur Vəliyevdən 2 kiloqram, Xırdalan şəhər sakini Nurlan Tağıyevin üzərindən və yaşadğə ünvanda 3 kiloqrama a yaxın kiloqrama yaxın marixuana, heroin, metamfetamin və 31 ədəd metadon həbi aşkar olunub.
Daha bir əməliyyat zamanı narkotiklərin satışı ilə məşğul olduğu üçün saxlanılan 1995-ci il təvəllüdlü Fərid Dadaşovdan isə 2 kiloqram narkotik vasitə olan heroin aşkar edilib.
Məlumata görə saxlanılan narkokuryerlər narkotik vasitləri qaçaqçmalçılıq yoluilə İrandan Azərbaycana gətirdiklərini bildiriblər.
İdarə əməkdaşları tərəfindən keçirilən növbəti tədbir zamanı narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsi ilə məşğul olan Cəbrayıl Səttarzadə və rəhbərlik etdiyi dəstənin digər 3 üzvündən 1 kiloqrama yaxın tiryək, 1 ədəd “Kalaşnikov” avtomat silah, daraq və 19 ədəd patron aşkar olunub. Faktlarla bağlı istintaq tədbirləri davam etdirilir.
Qeyd edək ki, Binəqədi RPİ-nin əməkdaşları tərəfindən yanvar ayı ərzində keçirilən əməliyyatlar zamanı narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsi ilə məşğul olan 95 nəfər saxlanılıb. Vətəndaşlarla aparılaran profilaktik söhbətlərin nəticəsi olaraq 9 ədəd odlu silah və 3500 ədəd patron polis əməkdaşlarına könüllü təhvil verilib.