Fransa hökuməti və Capago Azərbaycan vətəndaşları üçün viza xidmətləri haqqında sazişi yeniləyib
Tərəflər arasında imzalanan yeni müqaviləyə əsasən, Capago şirkəti Fransanın Azərbaycandakı səfirliyində viza müraciətlərinin qəbulunu davam etdirəcək. Bu barədə avqustun 29-da Capago-Azerbaijan şirkətinin yenilənmiş Viza Müraciətləri Mərkəzində keçirilən tədbirdə bildirilib.
Sazişin yenilənməsi Fransa hökuməti və Capago şirkəti arasında uzunmüddətli əməkdaşlıqda yeni mərhələsindən xəbər verir və onun viza üçün müraciət edənlərə keyfiyyətli xidmət göstərmək öhdəliklərini gücləndirir, deyə qurumun icraçı direktoru Jan Lyuk Barqoe bildirib.
Capago-Azerbaijan 2017-ci ildən Azərbaycanda fəaliyyət göstərir və həmin vaxtdan etibarən 90-a yaxın viza müraciətini emal edib, deyə şirkətin Azərbaycan nümayəndəliyinin direktoru Afiq Atakişiyev bildirib.
Vizaların verilməsi Fransanın xarici siyasətinin mühüm hissəsini təşkil edir, belə ki, iqtisadi, akademik, turizm, humanitar, ailəvi, şəxsiyyətlərarası əlaqələrin inkişafına şərait yaradır, deyə bu ölkənin Azərbaycandakı səfiri Ann Buayon (Anne Boillon) bildirib.
O qeyd edib ki, Fransa səfirliyinə viza müraciətlərinin sayı artıq "koviddən öncəki" dövrün göstəricilərini keçib.
Fransa səfirliyi Azərbaycanda Şengen vizalarının verilməsinin sayına görə ilk sıradadır. Vizaların 30 faizi onun payına düşür. Fransa səfirliyi təkcə bu ölkəyə deyil, İspaniya, Portuqaliya, Belçika, Niderland və Lüksemburqa səfər müraciətlərinə də baxır.
Capago-Azerbaijan şirkətinin hələ də Globus Plaza-da yerləşən yenilənmiş viza mərkəzində xidmət şərtləri yaxşılaşdırılıb, daha geniş gözləmə yerləri yaradılıb, müasir avadanlıqlar quraşdırılıb, əlavə xidmətlər nəzərdə tutulur.