“Sipark” 2 kompleksi Əli Həsənova necə verilib? - İDDİA
“Sipark” 2 kompleksi Əli Həsənova necə verilib? - İDDİAPrezidentin keçmiş köməkçisi Əli Həsənovun yayılan sərvətinin siyahısında olduqca mühüm nüans diqqət çəkir. Reportyor.info xəbər verir ki, Ə.Həsənovun Bakıdakı əmlaklarının bir hissəsi də “Evrostroy SS” yaşayış kompleksində imiş.
Şirkətin 12 bloklu 16 mərtəbələrdən ibarət olan 2 kompleksi keçmiş məmura məxsusdur. “Evrostroy SS” adını dəyişərək “Sipark” kimi fəaliyyətini davam etdirir.
Adı müxtəlif qalmaqallı işlərdə, MTN generalı Akif Çovdarovla hallanmış, indiyə qədər Nərimanovda tikilən layihəni təhvil verməyən, sakinləri süründürən “Sipark”ın Ə.Həsənovla hansı əlaqələrə sahib olunduğu açıqlanmır.
Yəni, iki kompleksin Ə.Həsənova bağışlandığı, yoxsa sabiq məmur tərəfindən alındığı bilinmir. Amma “Sipark”ın mənzilləri ayrı-ayrı vətəndaşlara yox, pezidentin sabiq köməkçisinə satması belə suallar doğurur.
Bundan əvvəl şirkət haqda elektron KİV-də ciddi ittihamlar səslənib. Bir haşiyəyə çıxaq ki, “Evrostroy” tikinti şirkətində həmin vaxt Seymur İsayevlə Hacı Rafael Qarayev şərik olublar. Həmin Seymur İsayev ki, indi “Sipark”ın rəhbəridir. Onun MTN generalı hesabına şərikinə təzyiqlər göstərdiyi iddiaları mediada yer alıb.
Son vaxtlar isə sakinlər şirkətin onların süründürməsindən şikayətçidirlər. Bu haqda ayrıca yeni müraciəti təqdim edəcəyik. İndisə “Sipark” Ə.Həsənovun açıqlanan varidatının siyahısında şirkətin iki kompleksinin olmasını izah, aydınlıq gətirməlidir.
Biz Ə.Həsənovun əmlaklarının siyahısını bir daha təqdim edirik:
1. Bakı şəhərində “Dostluq V” yaşayış kompleksi (7 blok, 18 mərtəbə)