Yardımlıda rəsmən talan var... - İTTİHAM
Yardımlıda rəsmən talan var... - İTTİHAM"Salam. Yardımlı rayonundan yazıram. Burdan Azərbaycan Respublikasının Baş Prokuroru Cənab Kamran Əliyevə və Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğu yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə İdarəsindən xahiş edirəm ki Yardımlı rayon İcra Hakimiyyətində yoxlama aparılsın..." Bu barədə foto.info.az-a Yardımlıdan edilən müraciətdə deyilir.
Müraciət müəllifi Amil Seyidov Daha sonra foto.info.az-a yazır: "Yardımlı rayonuna 2006 –ci ildən bu günə kimi ayrılmış vəsaitlər bu saxta MMC-lər tərəfindən mənimsənilib - bu MMC-lərin tək rəhbəri Yardımlı rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının müavini Sosial-İqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırlması şöbəsinin müdiri Mirzəyev Mahir Xanış oğlu tərəfindən menimsenilerek talan olunub.Saxta MMC-lər bunlardır ( 1."GEON BİZNES" MMC 1404367181, 2."PECORA" MMC 1504752731, 3. “AYLA LTD9 ” MMC 5300417071, 4. “ Paraqvay-105 ” MMC 4400764921, 5. “Cakarta-Lavan-4” MMC 4400764641, 6.“Trend Service 49” MMC 2601278161, 7. “Kainat -79” MMC 2601278851, 8. “TTS 208” MMC 5600099561, 9. “Göy -Göl Tikinti” MMC 5600101671) Bu adları cekilen saxta mmceleri Yardimli rayonunda bu saxta MMC-lərlə müavilə bağlayan Yardımlı rayonun İcra Hakimiyyətinin statdan kənar işcisi Habil adlı şəxsdir bu adamin usdunde bu saxta mmc-lərin peceti bu səxsdədir bele ki Yardımlı rayonundaki təşkilatlar sadece Habil adlı şəslə mqavilə baglayir ve saxda pecetleri vurulu vesayitlər onun esasinda 2006-ci ilden bu gune kimi menimsenilir.2015-ci il tarisinə kimi Yardımlı rayonunda Təhsil Şöbəsinin teşniki işçiləri Ərazi Nümayəndəliyində olun yeni mətəblərin inventari,dəftərxana,cari təmirləri,koputer avadanliqlari cesayitləri bu saxta mmc-lərə yönəldilib oradanda Mahir Mirzəyev menimseyib.Belə ki vesayitlər köçürülüb adece saxta fakturalarla qol cekdirilib guya avadanliqlar alinib lakin hec biri alinmayib.Mahir Mirzəyev 2006- ci ilden bu gune kimi bu yolarla Yardimli rayonun büdcəsin talan edib ve hec bir qurumda bu insanin bu emelerine dur demir yaqin ki Mahir Mirzəyev hədə qorxu gəli onun ucun hec kim Yardimli rayon İcra Hakimiyetinin bu işcisinin əmələrinin qarsiini almir".