Ötən il təkcə Bakıda 167 odlu silah, 65 qumbara aşkarlanıb
Ötən il Bakıda 167 odlu silah, 65 qumbara, 3834 ədəd döyüş sursatı aşkarlanıb, qanunsuz saxlanılan və gəzdirilən 78 odlu silah əməliyyat yolu ilə götürülüb.
Bu barədə Bakı Şəhər Baş Polis İdarəsində 2023-cü ilin yekunlarına həsr olunan əməliyyat müşavirəsində Bakı Şəhər Baş Polis İdarəsinin rəisi polis general-mayoru Əkbər İsmayılov məlumat verib.
"Ötən il paytaxtda qeydə alınan 15.759 cinayətin 82,8 faizi az ağır və böyük ictimai təhlükə törətməyən, 17,2 faizi ağır və xüsusilə ağır növlər olub, 2022-ci illə müqayisədə hesabat dövründə ehtiyatsızlıqdan adam öldürmə 2 dəfə, ümumi cinayətlər 5,8, ağır və xüsusilə ağır cinayətlər 14,8, az ağır cinayətlər 5,7, soyğunçuluq 27,5, quldurluq 23 faiz azalıb, 167 odlu silah, 65 qumbara, 3834 ədəd döyüş sursatı aşkarlanıb, qanunsuz saxlanılan və gəzdirilən 78 odlu silah əməliyyat yolu ilə götürülüb", - hesabatda bildirilib.